Auto passion

www.365hp.rowww.365hp.ro  Forum HUForum HU  AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
OPEL DragRacing, Satu Mare. 03-04.07.2010 CLICK

Distribuiţi | 

Napoca Rally GLL 23.mai.2009

In jos 
AutorMesaj
pandaDVD

Numarul mesajelor : 44
Cai putere: : 3296
Data de inscriere : 10/04/2009
Varsta : 45
Localizare : Satu Mare

MesajSubiect: Napoca Rally GLL 23.mai.2009   Mar Mai 19, 2009 1:07 pm

daca cineva este interesat: sambata 23.mai in Cluj Napoca va fi organizat un fel de rally sprint SM .........

mai multe detalii aici :
http://www.speedhunters.lx.ro/
sau aici :
http://www.acr.ro/_6/826/“Napoca-Rally-GLL-Service”-–-prima-etapa-de-campionat-judetean-la-Cluj-Napoca--.htm

daca cineva este interesat sa na contacteze !!!
adevarul e ca taxa de inscriere este de 200 RON ( asta da ei stiu cum sa faci raliu...) si numarul maxim este 25 de concurenti ( ???? de ce ??? )
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
cj58ard

Numarul mesajelor : 14
Cai putere: : 3221
Data de inscriere : 13/05/2009
Varsta : 28
Localizare : cluj-napoca

MesajSubiect: Re: Napoca Rally GLL 23.mai.2009   Mier Mai 20, 2009 2:59 am

chiar astazi am fost invitat la o emisiune aici in cluj unde sa vorbit despre acest raiu si adevarul e ca e foarte mare taxa de inscriere...aici nu va contest,dar cred ca va fi un eveniment frumos,cu 2 speciale, cu traseu prin oras cu routebook,copilot obligatoriu,puncte de control prin oras...o sa fie distractiv.
daca vrea cineva sa vada sau sa participe va astept in cj.
Sus In jos
cj58ard

MesajSubiect: Re: Napoca Rally GLL 23.mai.2009   Mier Mai 20, 2009 3:02 am

apropo de numarul de concurenti....chiar lam intrebat pe organizator...
vrea sa fie un numar limitat de concurenti pentru a se incadra in timp...spatiul unde se tin specialele este inchiriat si trebuie predat la o anumita ora...si pentru a nu se anula vreo mansa si pentru a concura toti in mod egal a preferat sa limiteze numarul de participanti.
Sus In jos
pandaDVD

Numarul mesajelor : 44
Cai putere: : 3296
Data de inscriere : 10/04/2009
Varsta : 45

MesajSubiect: Re: Napoca Rally GLL 23.mai.2009   Dum Mai 31, 2009 8:59 pm

Dupa ce am participat si eu la acest raliu imi dau seama de ce ne tot lauda clujeni , gherleni , baimareni..........
Nu vreau sa par ca noi stim cel mai bine........ ca noi organizam cel mai bine........ DAR pentru banii care sau platit la cluj nu ti sa oferit nici jumatate ce oferim noi la o etapa de Rally Sprint........

In primul rand nu primesti regulament !!!!! ( gresala grava !!! "de ce nu ai citit de pe nett??" a fost raspunsul sec al organizatorului )
Se cronometreaza cu un singur telefon !!!!???? ( GRAV de ce nu cu cronometru de mana )
Se comunica timpul obtinut prin statie radio DAR cel care masoara timpul nu-si noteaza ( deci cel care receptioneaza scrie ce vrea si nu poate fi verificat !!! ( ce sa vorbesc eu aici de trei cronometrori pentru un singur concurent???????? )
Nu exista oficial care sa urmareasca doar proba ( unde gresesti, cate ture ai facut ......nu le numara nimeni daca ai noroc poti sa faci 5 in loc de 6 ture ??????? .......daca esi un pic pe iarba si oficialul nu este atent e oké dar daca cineva din anturajul oficialilor vede ceva si spune a iesit pe iarba ..... oficialul fara sa se convinga ( nici nu are cum) da automat 10 secunde penalizare...........)
Mediatizare : 0
Spectatori : ici colo vreo 50 inafara de concurenti ( unde sunt cei 500-600 aduse de noi in afara orasului ???)
Norocul meu a fost ca am fost invitat de catre colegul meu directorul filialei din Cluj Napoca....
Pe prima proba la turul al 3-lea mi s-a oprit opelul si nu am putut continua............am ajuns acasa in final pe trailerul propriu ....... si sunt suparat pentru ca nu am putut concura ..... dar asta este ... dupa o saptamana de investigatii si verificari sa constatat ca pompa de motorina a cedat ( fiind in garantie - spre norocul sau ghinionul meu) azi deja functioneaza !!!
Si nu acesta este motivul pentru care am scris cu amaraciune si cu ochi critici despre eveniment
Sus In jos
GeoTref
Admin

Numarul mesajelor : 105
Cai putere: : 3355
Data de inscriere : 23/04/2009

MesajSubiect: Re: Napoca Rally GLL 23.mai.2009   Lun Iun 01, 2009 12:12 am

Din toate informatiile astea se pere ca nu a fost spectaculos acel ralysprint Crying or Very sad .........abia astept urmatoarea etapa din orasu nostru bounce
Sus In jos
cj58ard

MesajSubiect: Re: Napoca Rally GLL 23.mai.2009   Mar Iun 02, 2009 2:07 am

adevarul e ca la banii astia te astepti la ceva din partea organizatorilor...
toti banii care sau adunat din inscrieri au fost 50 de mil si 40 de mil a fost chiria pt spatiul unde s-au tinut speciale ,deci nau ramas multi bani pt organizarea traseului si premii si alte chestii.

sunt deacord ca nu puteau face mai multe din banii astia,dar concurentii se asteapta la mai mult cand platesc 200 de RON pt inscriere + alte cheltuieli( deplasare pana acolo,benzina , mancare ). parerea mea este ca fara sponsori e greu sa organizezi un concurs.imi pare rau ca nu a iesit ceva grozav.
sunt deacord cu tine

o sa ne vedem la satu mare si o sa ne dam calumea Wink
Sus In jos
SM-91-JDM

Numarul mesajelor : 27
Cai putere: : 3220
Data de inscriere : 30/05/2009
Varsta : 41
Localizare : Satu-Mare

MesajSubiect: Re: Napoca Rally GLL 23.mai.2009   Mar Iun 02, 2009 4:15 am

dupa toate cele auzite intr-un fel ma bucur ca nu am mers,desi nu am mers dintr-un singur motiv:banii.oricum,sunt curios de ce loc au luat Adi si Radu.va asteptam la liniute la SM pe 14,merita sa veniti desi stiu ca Adi nu e mare amator de liniute.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Napoca Rally GLL 23.mai.2009   

Sus In jos

Napoca Rally GLL 23.mai.2009
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
365hp :: Autosport, tuningshow, offroad, rally... 2009-
Mergi direct la: